מנסה_להיות_טובה (אמא בתכל'ס): אמת יש לה הרבה צדדים, אין אמת אחת ויחידה, העולם מורכב, לכל אחד יש את האמת שלו, וכולם צודקים :) צריכים להבין את האחר גם אם אינך מסכים איתו :) דעות שונות לא בהכרח סותרות

RACHELI SEGAL (לחיות את החיים): התשובה האמיתית היא; אמת זה מה שהוכיח את עצמו לאורך כל השנים. החל מבריאת העולם ועד היום. ללא שינוי. ללא תמורה. קמו מלכויות, דתות, כתות. כולם הלכו עם ה"אמת" המדומה שלהם. כשלמעשה, דרך התורה היא האמת! עובדה שמאז ומתמיד היא הייתה קיימת, אנשים מחזיקים בה וטוב להם, טוב באמת! היא לא סותרת את הטוב...ויותר מזה מי שחי עם אמת התורה טוב לו תמיד!!! נכון שיש אמת פנימית, אינטואיציה. רגשות של מה ואיך לעשות. אבל גם האמת הפנימית של יהודי מקבילה לאמת החיים שלו. ומי שהולך בדרך הזאת, גם האמת הפנימית שלו, היא אמת התורה ותכלית החיים הניצחיים.

ריי. (the end of the world): אין אמת בעולם כלל. כולם שקרנים.

Haileybieber (Drew’s): מה שנכון

טרה-אומה (לא זמן לפסיקים): אמת היא שחזרתי לעצמי כשגיליתי שישרא בלוג חזר ,בחיי שזאת פעם ראשונה שאני משתמשת בפיצר של השאלונים!

ניצוצות של חשיכה (עיר מקלט): עצוב שזה כך, אבל האמת היא הגרסה של המציאות שתצליח לשכנע מספיק אנשים אחרים להאמין בה

Esabil (*self): האמת היא המראה המטאפורית של המציאות.

 (עמנואלה שיין): האמת היא האמונה, באלוקים. שם תמצא את האמת שלך. האמת היא מחילה.

ללא גבולות דימיון (מתבגרת...): או אה... איזו שאלה אכזרית. אני מניחה שברור לכל קוראיי המכירים אותי שכל שאומר הוא כנראה בהסתייגות מסויימת ועם יוצאי-כלל ועם דברים שתלויים שתאוריות פילוסופיות נבנות... ובכל זאת, לא אתחמק לגמרי, רק אומר שאמת הוא דבר שמסוגל להוביל אותך, עד איפה מסוגל להוביל אותך? השאלה עד כמה אמיתי הוא. ספויילר- אני מאמינה באמת שאדם מדמה לעצמו.

Xenovia (Sona Argento): מהי אמת? אמת מהי? כולם שואלים את השאלה הזאת, ובעיקר את עצמם. האם זאת האמת? לכל אחד יש את האמת שלו ולכן אמת היא לא אמת. אני מאמינה בדבר אחד, ואתה מאמין בדבר השני.

 (מון לייט שדואו): ?

מדברת לתמונה (ושוב איתכם): אפשר אולי לקרוא לזה אינטואיציה, אולי תחושת בטן.. אני חושבת שאמת היא מה שעושה לך טוב, אבל באמת טוב.

**BLBI** (גם זה יעבור): אמת * יכולה להיות סובייקטיבית בעיני האחר- אמת שהאדם רואה דרך העניים שלו *יכולה להיות עובדות יבשות

fanon.love (מתכונים של אימא): אמת לדעתי זה ללכת עם הלב ולהרגיש שלם עם המעשים תמיד לא משנה מה! לא לשקר! לאהוב!

אחת שתיים (זה לא כל כך מסובך): פילוסופית, מה שאדם מגדיר כאמת.

פאפיון (כלב עם פפיון): אמת זו הדרך להציג את עצמך.

Lurp (blog): יש את האמת שלי, האמת שלך ואת האמת כול כולה. לא כל אחד רואה מהפרספקטיבה האחרת או מודע לאמת אחרת מחוץ לשלו. כשלוקחים בחשבון הרבה דברים אז מתקרבים לאמת יותר ויותר. אבל אי אפשר לקחת בחשבון הכל אז לכל אחד פיסט אמת משלו.

עורב לבן (i''''m going back to 505): שאלה טריקית... קשה לדעת בימנו.

closed2022 (closed2022): יש שני סוגים: 1. אמת אחת היא סובייקטיבית - ידיעה אינדיבידואלית שמבוססת על מה שמישהו חושב על בסיס כל העובדות שידועות לו (כולל מה שהוא בוחר לחשוב, ומה שנח לו לחשוב). 2. האמת השניה היא אמת אובייקטיבית. פיזיקאלית. היא לא תלויה בפרספקטיבה של המתבונן, או בנקודת המוצא של המתבונן, או בעובדות שקשורות למתבונן. למשל, האמריקאים דיווחו שהרץ שלהם הגיע ראשון, ואילו הרץ הרוסי אחרון. הרוסים מדווחים שהרץ הרוסי הגיע שני, והאמריקאי הגיע לפני אחרון. האמיתות האלה שתיהן "נכונות" סובייקטיביות. האמת הפיזיקלית-אובייקטיבית היא שהרץ האמריקאי סיים את התחרות בזמן X ואילו הרוסי סיים אותה בזמן Y, ו- 0

 (blog life): שאלה נהדרת ופילוסופית.... האם זה הקונצנזוס? מממממ לא! האמם כשהשמש זורחת בחוץ זה יום ולא לילה? ממממ לא יודע האמת תמיד עומדת במבחן המציאות היום יומי אנחנ ונמצאים בחקר לגילוי האמת יום יום והטיפוס בהר הזה לכיוון הפסגה לא מסתיים לעולם אבל..... הרצון שלי לדעת את האמת יקח אותי במעלה ההר הזה יותר גבוה משם הדברים יראו לי הרבה יותר נקיים וברורים!

פוקר פייס (זה מה יש): היא סך כל הדברים הנכונים והמדוייקים שנמצאים

חולת אמנות (מהי אמנות?): זאת שאלה באמת פילוסופית. יש כמה הוגים שטוענים דברים שונים על האמת. יש כאלה שאומרים שהאמת היא טהורה והיא אחת ויחידה ואין יותר ממנה. יש כאלה שטוענים שהאמת היא אוניברסאלית היא משותפת לכולם, יש כאלה אומרים שהאמת היא אחידה. או שיש כאלה אומרים שאין אמת בכלל. שום דבר לא וודאי בחיים.

אלין רוז השווה (אלין רוז המודלית): אמת היא שאני דוגמנית ובחורה מאוד פתוחה וליבראלית ופתוחה עם עצמי ועם אחרים ולא יכולה עקב כך לנהל מערכת יחסים עם בחור ערבי מוסלמי.

 (Drawing by Sasha): מצב שבו תפיסת מציאות מסויימת תואמת למסר מסויים

 (ALINEMISTIKROSESUPERSTAR): אמת היא דבר שמאוד מאוד חשוב להגיד. זה כמו שתשימו בתוך המים ברזל והוא יהפוך לחלודה שבסוף מתפוררת ונראית כמו דם חלוד. מים ברוסית זה וודה, וחלוד זה חלודני קר.

קים262 (המקום שלי): זה נורא תלוי, אבל אמת זה לא שיגידו לי את מה שאני רוצה או צריכה לשמוע אלא שיגידו לי מה קורה ומה עומד מולי באמת. וחלאס עם המשפט הזה יהיה בסדר.

 (True freedom begins in your mind): תלוי את מי שואלים

אנג'י (piece of mind): סובייקטיבית

my nickname is cute (What’s the worst that could happen?): שקר

Peter Wiggin (המתורגמן): האמת היא עובדה שלא ניתנת לביטול, לכן רק יישות אלוהית תוכל לקבוע מהי האמת מאחר וכולנו חיים באשליה שהמצאנו ובסופו של דבר האמנו בה. "האמת" של בני האדם היא אך ורק של בני האדם לכן אין לה זכות להיקרא "אמת".

 (גברים): עובדה היא אמת

Alice Potter (Loony - Corn): אמת היא ההפך משקר!

Joyful Girl (Happy Life): לא שקר

sensya (הכובען המטורף ואייזק ניוטון): הכל, אבל הכי- זו שהכי קרובה.

Rope Walker (bye bye samsara): אין כזה דבר אמת. הכל ריק מקיום עצמאי. הדבר היחידי שאמיתי זה הקיום הריק. הכל הוא אמת קונספטואלית שחבורה של הרבה אנשים מסכימים עליה.

 (זיגי ניגן בגיטר): משהו שמוצאים ממקום כל כך עמוק בנפש שמרגישים חסר כשהיא יוצאת

 (בונקר.): הדרך שבה אתה תופס את המציאות

Yanch (עין כחולה): עובדה עם המון פרצופים וצדדים והיא דינאמית.

נועם טל (חזרה לשרשים): התרגלתי לשמוע "לפי האמת שלי" אני מתאר לעצמי אדם שמתלונן שקיבל עודף לא נכון כי "לפי האמת שלי" 20-10 לא מה שמופיע במחשב. מצד שני גם חשבון לא מציאותי כי אפשרי לתאר בחשבון מיקום של פריט בחמש מימדים ואין זה אמיתי במציאות שלנו. לכן ראוי להגיד אמת רק מה שמציאותי.

Me, Myself& I (כתיבה לנשמה): כל מה שנכון

B u t t e r fly (פרפרים): אמת היא הדבר הנכון, עובדה. גם אם היא מכוערת, פוגעת, מפחידה, היא תמיד עדיפה ותמיד מתגלה בשלב כזה או אחר. אמת היא מה שמרגיש נכון, מה שמדבר מתוכנו. אפשר להתנגד לה או להתעלם ממנה, אבל היא תמצא את דרכה החוצה. אמת היא דבר פנימי - תחושות ורגשות, אבל גם עובדות בשטח - דבר שקרו או דברים שישנם. אמת היא מסוג הדברים שמתחילים להעריך בשלב כלשהו בחיים, כי להגיד את האמת לפעמים זה הדבר הכי קשה, אבל הכי עדיף.

Advocate (Sonder): ההפך משקר. אמת היא כנה, אמת היא עירומה, חשופה, לעתים מכוערת ומפחידה. אני אומנם לא בדיוק מסבירה מה היא אמת, אלא רק מתארת אותה - אבל זאת הדרך הכי טובה שלי לענות לשאלה הזאת.

ג'וקר (sexy monster): האמת נמצאת מחוץ לעולם שלנו. אני לא יודע מהי האמת, כי ובגלל שהעולם הזה מדומה, וכל דבר בו הוא שקר, כולל אנחנו.

alice_ols (החיים האלה): דבר שאתה מאמין שהוא נכון

moon silk (שים את אחוריך בעבר): שאלה מעולה. החלטתי לחפש את ההגדרה בויקיפדיה וזה מה שמצאתי: אמת היא חלק מתחומי המחקר של הלוגיקה הפילוסופית ושל תורת ההכרה (אפיסטמולוגיה). למשפטים, פסוקים, טענות, קביעות, רעיונות, אמונות, וכו' יכול להיות ערך אמת (ואז הם נקראים "נושאי אמת", "בעלי ערך אמת", או "אמיתיים") או ערך שקר ("בעלי ערך שקר", "שקריים"). ישנן כמה תאוריות בדבר האמת שפותחו בידי פילוסופים ולוגיקנים. בהן: תורת הברירות טוענת שהאמת ניכרת מעצמה, ואינה צריכה ראיה. (בספרות תורנית מכונה "האמת עד לעצמה"). תורת ההתאמה של האמת גורסת כי האמת תואמת למציאות האובייקטיבית. לפיכך, טענה היא אמיתית רק אם היא מביעה את מצב העניינים בעולם. שלום רוזנברג המחיש תורה זו באמצעות משל התצרף (הפזל): אני יודע שהצלחתי להרכיב את הפזל כראוי, אם התמונה שעל האריזה זהה לתמונה שהתקבלה על ידי הרכבת הפזל. תורת העקביות (קוהרנטיות) רואה באמת כל דבר התואם לקבוצת טענות כלשהי (כלומר, נובע מהן). בדרך-כלל קבוצת הטענות היא כזו שתתאר את העולם האמיתי באופן הטוב והשלם ביותר, לדעת בוחריה. שלום רוזנברג המחיש תורה זו באמצעות משל התצרף (הפזל): אני יודע שהצלחתי להרכיב את הפזל כראוי, אם הרכבתי את כל החלקים בלי שחלק כלשהו נשאר מחוץ לתמונה. תורת הקונצנזוס רואה רק בדברים, שקבוצה של מומחים בנושא הסכימו עליהם שהם נכונים, אמת. פרגמטיזם רואה "אמת" בהצלחה של תוצאות מעשיות של רעיון. ניתן לפרש כל אחת מהתורות הללו כהגדרה של טבעה הבסיסי של האמת (ומכאן גם של השקר), או כקריטריון לקביעת ערך האמת של טענות ומשפטים.

 (Dancing Through Life): משהו שניתן להוכיח

לילי בלו (MY FUCKIN LIFE): שאלה מצויינת. אני חושבת שאמת זה 1. באופן הרשמי אמת זה לומר את מה שנכון באופן היותר אישי זה לומר את מה שנכון עבורך ולך.

 (Big girls cry): אמת של מי?

Only-Me (The Secret): ההיפך משקר


דפים: 1